AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Aj muži mají své dny. Uherskohradišťská nemocnice zve širokou veřejnost na odpolední akci o mužích
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Envato Elements

Uherské Hradiště

V rámci projektu Rok muže připravila Uherskohradišťská nemocnice akci pro veřejnost Aj muži mají své dny aneb všechno, co jste chtěli vědět o mužích a báli jste se zeptat. Odpoledne zaměřené na zástupce silnějšího pohlaví a jejich zdraví se uskuteční 11. listopadu 2021 od 17 hodin v coworkingovém centru HUB 123 v Uherském Hradišti pod Malou scénou Slováckého divadla.

Programem Vás provedou odborníci zejména z řad zaměstnanců Uherskohradišťské nemocnice. Moderovanou diskuzi na téma duševního zdraví mužů povede Mgr. Lucie Sedláčková spolu s psychologem Mgr. Ondřejem Vávrou a psychiatrem MUDr. Ladislavem Poláchem. „Srdečně zveme všechny zájemce, kteří se chtějí dozvědět o psychice a vnímaní mužského světa co nejvíce. Ptejte se, jsme tu pro vás!“ slibuje součinnost s tazateli Mgr. Vávra. 

MUDr. Lenka Drabinová, lékařka Urologického oddělení UHN, se ve své přednášce zaměří na zdraví, osvětu a prevenci nejzávaznějších onemocnění, se kterými se muži potýkají. „Chtěla bych především rozšířit povědomí o rakovině prostaty a varlat, zodpovědět nejčastější dotazy, se kterými se v ambulanci setkávám, a poukázat na důležitost preventivních prohlídek,“ prozradila MUDr. Drabinová.

Představení akce Movember, která bude v Uherskohradišťské nemocnici probíhat v průběhu celého měsíce listopadu, se ujme primářka Oddělení klinické biochemie Ing. Bronislava Rozhonová. „Ráda bych všem účastníkům představila tuto celosvětovou kampaň, ke které se naše nemocnice letos již po páté připojila,“ řekla primářka Rozhonová.

"Prosíme všechny účastníky o dodržování aktuálních protiepidemických opatření. Děkujeme a těšíme se na vás!" zakončila Mgr. Lucie Sedláčková, tisková mluvčí Uherskohradišťské nemocnice.

Autor / zdroj: Lucie Sedláčková


Popis:
Autor / zdroj: Archiv pořadatele

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
hanakservis
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.